LIKOVNO SNOVANJE III - torek


11. teden

( 25. 5. do 29. 5.)

Se vidimo v šoli :)

10. teden

(18. 5. do 22. 5.)

Izvajate likovno nalogo 9. tedna. Fotografije oddajte v spletno učilnico. Ta naloga bo ocenjena, zato se prosim potrudi.

9. teden

(11. 5. do 15. 5.)

Likovno področje: VIZUALNA SPOROČANJA

 Likovna naloga (likovni problem): VIZUALNI MEDIJI

 Likovna tehnika: FOTOGRAFIJA                                          

Likovni motiv: dokumentarna fotografija – izsek iz mojega življenja

 

Časovni okvir: 9. in 10. teden (11. 5. do 22. 5.)

Likovna naloga:

 

Današnja likovna naloga bo ena težjih. Tvoja naloga je, da posnameš 3 dokumentarne fotografije svojega življenja. Vsebuje naj mamo ali očeta, brate, sestre, sorodnike… pri delu, počitku, igri…. Ujemi jih v trenutku, ko ne pričakujejo. Pazi na kompozicijo, barve, kader… ČE si vešč fotografije lahko tudi »obdelaš« na računalniku.

 

Ko meniš, da si svoje delo zaključil, fotografijo objavi v spletno učilnico in se oceni. Saj veš: Likovna naloga, motiv, tehnika, odzivnost. Tvoja ocena naj bo realna. Realnost ocene, bo vplivala na končno oceno.

 

Ta naloga bo ocenjena, zato se prosim potrudi.

DOKUMENTARNA FOTOGRAFIJA

Pri dokumentarni fotografiji fotograf poskuša na čim bolj iskren in objektiven način prikazati določeno tematiko. Za razliko od reportažne, je pri dokumentarni fotografiji zelo pomembna serija fotografij, ki so med seboj tematsko povezane. Lahko je to npr. fotografski zapis dogajanja v določenem delu parka, ki ga beležimo v daljšem časovnem obdobju, lahko skozi prizmo letnih časov. Fotografija je posneta na nevpadljiv način, ljudje na fotografijah se ne zavedajo prisotnosti fotografa ali pa nimajo časa ter potrebe prilagoditi svojega vedenja.

8. teden

(4. 5. do 8. 5.)

Upam, da ste preživeli lepe počitnice in da ste se predvsem dobro spočili.

Ker vas je še kar nekaj, ki še ni končalo naloge 4. tedna jo končajte v  8. tednu. Oddate v spletno učilnico v nalogo do 8. 5.. Drug teden nadaljujemo z lik. nalogo iz področja fotografije, ki bo ocenjena. 

 

Če ste nalogo že končali, ste prosti. Ideje za ustvarjanje najdete v  zavihku dnevnik umetnika. 

6. teden

(20. 4. do 25. 4. )

Končate likovno nalogo iz 4. tedna. 

Oddate jo na spletno učilnico, do 25.4..

Tisti, ki ste že končali nalogo, ideje za ustvarjanje najdete v zavihku DNEVNIK UMETNIKA.

5. teden

(13. 4. do 17. 4. )

Končate likovno nalogo iz 4. tedna. 

Oddate jo na spletno učilnico, do 25.4..

Tisti, ki ste že končali nalogo, ideje za ustvarjanje najdete v zavihku DNEVNIK UMETNIKA.


4. teden

(6.4. - 10. 4.)

Likovno področje: SLIKANJE

Likovna naloga (likovni problem): ESTETSKO VIZUALNO SPOROČILO - SLIKA

Likovna tehnika: slikarski material (tempera, akrili, kolaž,…) pogojno: barvice, flomastri   

Likovni motiv: Izsek iz življenja pomladi

 

Časovni okvir:  od 6. 4. - 25. 4. - 3 šolske ure

 

Likovna naloga:

Izdelajte vidno sporočilo. Vidno sporočilo je likovno delo, ki svetu sporoča vaše misli.

Uporabite materiale, ki jih imate doma.

Likovno delo oddajte v spletno učilnico. 

 

Pomladansko dekle: Eury Kim

3. teden

(30. 3. do 3. 4. )

Končate likovno nalogo iz 1. tedna. 

Oddate jo na tina.sranc@gmail.com, DO PETKA 3. 4.. 

 

Tisti, ki ste že končali nalogo, ideje za ustvarjanje najdete v zavihku DNEVNIK UMETNIKA.


2. teden

(23. 3. do 27. 3.)


V drugem tednu od 23. 3. do 27. 3. končate likovno nalogo iz prvega tedna, saj so bile likovne naloge zasnovane za 2 šolski uri. Če ste delo oddali na mail tina.sranc@gmail.com, ste delo dveh tednov končali.

Ostali nalogo dokončajte do petka!

 Če kdo nima možnosti opraviti nalogo naj sporoči. Prav tako, če kdo nima možnosti fotografirati ali naložiti na računalnik.


1. teden

(16. 3. do 20. 3.)


Likovna naloga:  animacija

Likovna tehnika: računalnik ali svinčnik

Likovni motiv:  virus

Za izvedbo likovne naloge imate 2 tedna,

od 16. 3. do 28. 3. (pokrijemo 2 šolski uri).

 

Če ima kdo tehnične težave s snemanjem, prenašanjem na računalnik, objavljanja v kanalu naj pove. Lahko tudi v zasebno sporočilo in bom poskusila pomagati. Prav tako, če kdo nima tehničnih možnosti za izvedbo naloženega.

Ker posnetka ne moreš objaviti v kanal mi ga pošljite na tina.sranc@gmail.com.

 

Vaša likovna naloga je izdelava animacije.

 

Kaj animacija sploh je?

Animacija (lat. anima = duša, glagol animare = vdihniti življenje) pomeni vtis ali iluzijo gibanja, ki jo zaznavamo, ko hitro predvajamo sličice. Sličice so, seveda, statične, vsaka se malo razlikuje od predhodne. Te spremembe dojemamo kot gibanje figure oziroma objekta.

Tudi danes je za večino ljudi animacija drugo ime za otroško risanko, zato jo na žalost še danes mnogi gledajo z zaničevanjem. V novejšem času so se (spet) uveljavile nekatere risanke s humornimi vsebinami za starejšo populacijo.
Animacijo poznamo tako dolgo kot film, le da je priljubljenost tega medija prišla nekoliko pozneje skozi otroško risanko. Risanka je nekaj, kar spremlja v spanec in na televizijskih zaslonih razveseljuje generacije in generacije mladine. Pri nas zagotovo od samih začetkov televizije (torej od leta 1958). Drugje v svetu pa že prej.
Risanke nastajajo na robu zvezka. Nekoliko spremenjene risbe, narisane na zaporednih straneh zvezka, oživijo s hitrim listanjem

 

 

Kako izdelati animacijo?

Najprej dobi idejo. Kaj bodo tvoji virusi počeli? Zamisli si neko zgodbo nato pa imaš dve možnosti. Lahko izdelate računalniško animacijo ALI tako imenovani »flip book«.

 

  1. Računalniška animacija

 

Animacijo izdelaj s programom v e-učbeniku, ki ga najdeš na spodnji povezavi.  https://eucbeniki.sio.si/lum9/2429/index6.html

Ko izdelaš vse sličice v programu, narejeno predvajaš.  

Moj primer na hitro: https://youtu.be/3ff9VwpNJYg  

Za mojo animacijo sem porabila 5 minut, verjamem, da vi to lahko storite bolje. Lahko se poigraš s kadrom, v ozadju dodaš glasbo itd. Naj domišljija ne pozna meja. Končni izdelek posnemi s telefonom in objavi v kanal.

 

  1. Flip book

 

Če računalnika nisi vešč ali ne bi ustvarjal pred ekranom, izdelaš flip book. To je majhna knjižica, ki ima na vsakem listu narisano novo zaporedno risbo animacije. To knjižico ob robu primemo z eno roko, z drugo pa zasukamo liste. Pred očmi se nam odvrti kratka animacija.

Kako izdelaš flipbook?

Potrebujemo manjši blok (lahko mali listki)s približno 30 listi in svinčnik. Na vsak list posebej narišemo objekt, npr. muho, ki jo želimo animirati, tako da začnemo na čisto zadnjem listu. Ko smo z muho zadovoljni, nanj postavimo (spustimo) naslednji list in muho prerišemo tako, da se nekoliko razlikuje od prejšnje. Kakšna bo razlika, je odvisno od naše želje in ideje, kaj se z muho dogaja. Če leti proti nam, bo na vsaki risbi večja. Če leti npr. z ene strani lista na drugo, potem jo bomo vsakič narisali nekoliko zamaknjeno. Če želimo, da gre muha počasi, bomo za to potrebovali majhne zamike med slikami, če pa želimo, da gre hitreje, bodo zamiki lahko večji. Ko nam listov v bloku zmanjka, s palcem hitro prelistamo vse strani bloka in dobili bomo animacijo. »Flip book« je res najenostavnejša oblika animacije, vendar nam lahko pomaga razumeti tudi bolj zapleteno tehniko animiranega filma.

 Ko izdelek končaš ga prav tako posnemi in objavi v kanal.

 

 

ČE ŽELIŠ IZVEDETI VEČ:

https://eucbeniki.sio.si/lum9/2429/index.html

Povezava te bo pripeljala v e- učbenik. Listaš desno spodaj ali zgoraj izbereš temo, ki te zanima.

Create Your Own Website With Webador